pondelok 3. novembra 2014

3 DÔVODY | Prečo zdravo jesť?

Vitajte pri novom článku z rubriky 3 DÔVODY, alebo Čo by ste mali vedieť akôr než začnete cvičiť .  Táto začiatočná rubrika vás prevedie základnými vecami, ktoré sú však len jednoduchým úvodom. 

V tomto článku vás oboznámim práve so zdravou stravou a jedlom. Uvidíte, že zdravé stravovanie môže byť aj zábava. Nie je nič lepšie, ako si po unavujúcom cvičení vziať napríklad mrkvu, sadnúť si za notebook a pozerať obľúbený seriál. Vaše svaly si skvele oddýchnu a vy budete úžasne zrelaxovaní. (To slovo som asi práve vymyslela 

Možno si niektorí nahovárate, načo budem zdravo jesť veď cvičím, to nestačí? Veruže nestačí. Keď sa denne budete prepchávať hranolkami a vyprážaným syrom, cvičenie vám veľmi nepomôže.  Cvičenie a zdravá strava idú ruka v ruke a vy si jednoducho nemôžete vybrať, že budete robiť jedno alebo druhé. Takto to proste nefunguje. 


To však neznamená, že celý deň budete jesť len zeleninu, ktorá vám nechutí. Dá sa totiž jesť zdravo aj chutne. Jesť zdravo neznamená byť o hlade. (Aby bolo jasné, toto nie je žiadny pro-ana blog... *Hľadá svoj červený náramok.  * (Nebolo to vtipné, nevadí ) ale vážne, nie je.. Schudnúť sa dá aj oveľa lepšími a odvažujem sa tvrdiť že aj rýchlejšími, menej unavujúcejšími a krajšími spôsobmi, ale o anorexii inokedy :P) 

Ak vám všeobecne zelenina nechutí, skúste nejakú exotickú alebo ovocie. Sú rôzne druhy od avokáda až po granátové jablko... 

Pravidlo číslo jedna: Jedlo si užívajte, nech je už akékoľvek! Ak ste aj pochybili a tú skvelú pizzu priamo z pece ste si jednoducho museli dať, užite si ju. Užite si ten pocit, keď sa vám jej úžasná chuť rozplýva na jazyku... (Trochu som sa nechala uniesť - no a čo ) Takisto ak jete niečo zdravé, poriadne to poprežúvajte a prijdite tomu na chuť. :) Jednoducho nedajte za pravdu pravidlu: Sekundu v ústach, roky v bokoch. Buďte tou výnimkou potvrdzujúcou pravidlo.

Isteže, nie je jedno, či jete ovocie alebo zeleninu. Vravím však jedno: ak vám niečo nechutí, na trhu je plno obdôb. :P Takže vyhováranie typu, nič také ako je chcem nie je, neberiem 

Zdravý životný štýl neovplyvňuje len štíhlosť, ale aj zdravie, pleť a vlasy. Viem to podľa seba. Keď som bola v Grécku a v každom jedle bol ten ich panenský olivový olej, vlasy mi narástli o 2 centimetre (!) a akné sa zredukovalo na minimum. Toto sa stalo pred rokom, a odvtedy skutočne vidímˇ  zlepšenie. 

(Môžete čakať aj pár článkov o vlasoch a pleti, ale žiadne kozmetické ani recenzné, do kozmetiky sa všeobecne veľmi nerozumiem.  ) 


Takéto jedenie však prináša aj zábavu. Môžete si pridať rôzne prílohy, vytvoriť rôzne obrázky. Proste sa s tým pohrať. Ako vidíte na obrázku hore, zelenina zrazu dostala kreatívnu (creyatívnu  - narážam na svoj druhý blog) formu, ktorá jej pred tým chýbala. 

A navyše ak ťažko cvičíte a vidíte cieľ pred sebou, nemáte také pokušenie na zahryznutie do nejakého extranezdravého muffinu. (Existujú samozrejme aj zdravé, predstavím vám ich v rubrike strava.  )

A najlepšie pravidlo na záver, myslím síce, že ho každý pozná, ale aj tak ho spomeniem: Jedzte všetko, ale s mierou! 

Ospravedlňte prosím štýl niektorých viet, tento článok som písala pred rokom, dvoma, takže tak aj vyzerá, ale trochu som ho upravila, takže je tam dodaných pár vecí. Ak by ste mali s niečím iné skúsenosti, názory, čokoľvek píšte do komentárov.
Zdroje obrázkov:

4 komentáre :

 1. Super článek, pokud by ses chtěla inspirovat nějakým zdravým jídlem, můžeš mrknout třeba ke mě :-) www.cookingwithsusa.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Máš nádherný blog a skvelé recepty :) Idem ťa práve sledovať cez GFC :D Zdá sa, že čo som tu nebola, sa celá blogspot sféra zlepšila a je to množstvo kvalitných blogov...
   A určite niečo skúsim ;)

   Odstrániť
 2. Bezvadný článek, v blízké době budu také nějaký podobný psát.
  http://british-girl.blog.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...